Waymo CEO: Samochody autonomiczne nigdy nie będą jeździć w każdych warunkach

0

Obecny szef Waymo, John Krafcik, uważa, że jeszcze co najmniej przez 20 lat samochody w pełni autonomiczne nie będą w stanie jeździć o każdej porze roku bez względu na pogodę oraz warunki na drodze.

Jazda w każdych warunkach może być trudna, także dla ludzi. Autonomia zawsze będzie miała pewne ograniczenia. To naprawdę, bardzo trudne„.

Waymo, które jest obecnie częścią Alphabet, a kiedyś było projektem Google, pracuje nad technologią pojazdów autonomicznych już niemal 10 lat. Ostatnio świętowali okrągłe 10 milionów kilometrów przejechanych po drogach Stanów Zjednoczonych ich testowymi autami. Jednak mimo tylu lat pracy i zdobytych doświadczeń, Waymo jest nadal sceptyczne co do tego, że pojazdy wyposażone w bezpieczną i prawidłowo działającą pełną autonomię, wyjadą na drogi w najbliższych latach.
To jednak trochę odmienny głos w odniesieniu do szumnych projektów innych producentów aut. Pesymizm podsiany problemami, jakie rodzi autonomia w pojazdach czy jednak rozsądek, za którym stoi ostrożność we wdrażaniu nowej technologii, co o tym sądzicie?

Źródło: cnet.com