Aktualna, sprawdzona lista publicznych ładowarek w Łodzi

0

Mapa stacji ładowania w Polsce:

Aktualna lista mapa stacji ładowania ładowarek w Polsce
Testując ostatnio Toyotę Prius PHV Plug-in Hybrid w Łodzi, mieliśmy okazję sprawdzić stan ogólnodostępnych stacji ładowania znajdujących się w tym mieście. Uruchomiliśmy aplikację PlugShare w celu znalezienia ładowarek i wyruszyliśmy w trasę robiąc przystanki w miejscach znajdujących się na mapie. Naszym celem było sprawdzenie, czy we wszystkich zaznaczonych na mapie punktach faktycznie możemy naładować nasz samochód. Okazało się, że nie wszystkie ładowarki są dostępne, dlatego zapraszamy do zapoznania się ze zweryfikowaną przez nas listą znajdującą się poniżej.

Źródło: plugshare.com

Lista stacji ładowania w Łodzi według PlugShare:

  • Manufaktura, ul. Karskiego 5
  • Hotel Vienna House Andel’s Łódź, ul. Ogrodowa 17
  • Quriers Przesyłki & Cargo Outside Parking, ul. Naftowa 7/15
  • Kino Silver Screen Łódź, ul. Piłsudskiego 5
  • Galeria Łódzka, ul. Piłsudskiego 15/23
  • Holiday Inn Łódź, Piotrkowska 229/231
  • Lupoline, ul. Kilińskiego 228
  • Salon Volvo, ul. Kolumny 1
  • Port Łódź, ul. Pabianicka 245

Sprawdziliśmy dostępność i działanie powyższych stacji. Oto wyniki naszego testu:

Manufaktura, ul. Karskiego 5

Pod Manufakturą znajduje się ładowarka ABB Typ 2 z dwoma gniazdami do ładowania. Niestety jedno z tych gniazd nie działa od kilku miesięcy. Obok tej ładowarki umieszczone jest dodatkowo jedno gniazdo trójfazowe.

Hotel Vienna House Andel’s Łódź, ul. Ogrodowa 17

Na parkingu pod hotelem znajduje się jedno miejsce przeznaczone dla samochodów elektrycznych, gdzie umieszczone jest gniazdo trójfazowe. Parking jest dostępny dla wszystkich – nie trzeba być klientem hotelu. Opłata za parking to 6zł/godzinę. Niestety w trakcie naszej wizyty miejsce to, pomimo widocznego oznaczenia, było zajęte przez samochód spalinowy.

 Quriers Przesyłki & Cargo Outside Parking, ul. Naftowa 7/15

Na ulicy Naftowej znajduje się gniazdko 230V umieszczone na zewnątrz budynku. Gniazdko dostępne jest dla wszystkich. Nie są pobierane żadne opłaty.

Kino Silver Screen Łódź, ul. Piłsudskiego 5

Na stronie PlugShare.com zaznaczona jest ładowarka w Kinie Silver Screen Łódź. Od razu zastanawiające było to, że w aplikacji nie było żadnych zdjęć. Odwiedziliśmy tamtejszy parking podziemny i nie znaleźliśmy żadnej stacji ładowania. Zapytaliśmy ochrony będącej na parkingu, która potwierdziła nam, że żadnej ładowarki w tym miejscu nie ma.

Galeria Łódzka, ul. Piłsudskiego 15/23

W Galerii Łódzkiej na parkingu PC znajduje się ładowarka ABB postawiona przez firmę PGE Nowa Energia. Mamy tam do wyboru 3 wtyczki: AC (22kW), CHAdeMO (50kW) oraz CCS (50kW). Ładowanie jest darmowe, a płatny jest jedynie parking w zależności od liczby godzin spędzonych w galerii.

Holiday Inn Łódź, Piotrkowska 229/231

To już druga ładowarka w Łodzi, która jest zaznaczona w aplikacji, a nie istnieje.

Lupoline, ul. Kilińskiego 228

Na ulicy Kilińskiego znajduje się wejście gniazdko 230V. Opłaty: brak.

Salon Volvo, ul. Kolumny 1

Pod salonem Volvo przy ulicy Kolumny 1 znajduje się ładowarka. Niestety nie jest ona dostępna publicznie (wtyczka była zablokowana). Wydaje nam się, że pracownicy salonu mają specjalną kartę, dzięki której mogą używać tej ładowarki. Podsumowując, stacja ładowania jest jedynie dla potrzeb salonu Volvo.

Port Łódź, ul. Pabianicka 245

Ostatnia stacja ładowania jaką sprawdziliśmy w Łodzi należała do firmy Greenway Infrastructure Poland. Stacja znajduje się na bezpłatnym parkingu przy centrum handlowym Port Łódź oraz IKEA. Wtyczki jakie są dostępne to: AC, CHAdeMO, CCS.